fbpx
logo-fall

Przedstawiamy organizacje, które zdecydowały się włączyć w konkurs Falling Walls Lab Warsaw. To kilkanaście krajowych i międzynarodowych instytucji zrzeszających setki naukowców, innowatorów, ludzi biznesu. Napędzają one rozwój społeczno-gospodarczy m.in. poprzez popularyzację osiągnięć naukowych, rozwój technologii i branży B+R, a także tworzenie okazji do wymiany wiedzy i nawiązania współpracy.

Polska Sieć Kobiet Nauki tworzy pierwszą w Polsce sieć, która łączy kobiety naukowczynie, polskie uczone. Celem fundacji jest popularyzowanie osiągnięć polskich badaczek oraz wspieranie naukowczyń na każdym etapie rozwoju ich kariery. Fundacja promuje organizacje, których celami statutowymi są: działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, wydawnicza, kulturalna, m.in. poprzez akcje patronackie oraz kampanie promocyjne.
Więcej na stronie.

Konsorcjum ENHANCE ma na celu stworzenie nowej europejskiej przestrzeni akademickiej do interakcji między innowacyjnym postępem technologicznym, społeczeństwem i środowiskiem. Konsorcjum prowadzi włączające społecznie i zrównoważone badania naukowe oraz kształcenie. Wdraża metody inter- i transdyscyplinarne oraz upowszechnia współtworzenie i wymianę wiedzy, aby stawić czoła najważniejszym wyzwaniom współczesnego świata. Konsorcjum ENHANCE dokłada starań, aby kształcenie i badania naukowe miały pozytywny wpływ na społeczeństwo, gospodarkę i środowisko. Konsorcjum pomaga w tworzeniu wspólnego europejskiego obszaru wiedzy, wzmacniając zrównoważony rozwój, utrzymując najwyższe standardy w nauczaniu i badaniach naukowych oraz wspierając inkluzywność i różnorodność. Konsorcjum tworzą: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji oraz Politechnika Warszawska.
Więcej na stronie.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna, której głównym zadaniem jest administrowanie Programem Fulbrighta w Polsce. Prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, gdzie bezpłatnie można zasięgnąć informacji i porady o możliwościach wyjazdu do USA dla uczniów i studentów. Jest organizacją non profit, której działalność opiera się na rządowej umowie bilateralnej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Posiada status organizacji pożytku publicznego.
Więcej na stronie.

Biuro Promocji Nauki “PolSCA” w Brukseli reprezentuje całe środowisko i instytucje naukowe oraz dba o ich wizerunek i interesy. Do podstawowych działań biura należy: promocja i wsparcie eksperckie uczestnictwa polskich partnerów w Programach Ramowych Unii Europejskiej, współpraca z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE, organizowanie spotkań, seminariów i narad będących forum otwartej wymiany poglądów pomiędzy zapraszanymi wybitnymi polskimi uczonymi, a rezydującymi w Brukseli przedstawicielami międzynarodowych środowisk naukowych, upowszechnianie wśród polskich jednostek naukowych informacji przydatnych dla realizowania misji Biura.
Więcej na stronie.

Stowarzyszenie Top 500 Innovators zostało powołane z inicjatywy Absolwentów Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators: Science – Management – Commercialization. Stowarzyszenie zostało powołane w celu stworzenia interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowych i przedstawicieli centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University, University of California- Berkeley, Cambridge University, Oxford University. Działalność Stowarzyszenia obejmuje promocję postaw innowacyjnych, przedsiębiorczości akademickiej, propagowanie idei współpracy nauki i biznesu oraz komercjalizacji badań naukowych.
Więcej na stronie.

Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) jest dobrowolnym zrzeszeniem przedstawicieli z jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej polskich uczelni, instytutów badawczych oraz PAN. Porozumienie ma charakter ogólnopolski, obecnie liczy ponad 75 członków, a jego szeregi sukcesywnie zasilają nowe jednostki. Cele PACTT to: integracja środowiska zawodowego zajmującego się transferem wiedzy i technologii w warunkach akademickich, wymiana wiedzy, doświadczeń, standardów działania i dobrych praktyk, rozwój kompetencji zawodowych pracowników centrów transferu technologii, współpraca w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych, wspólna reprezentacja członków Porozumienia wobec organów administracji publicznej, związków pracodawców oraz innych podmiotów działających na rzecz innowacji i współpracy nauki z biznesem.
Więcej na stronie.

Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej jest dynamicznie rozwijającą się organizacją, która pomaga korporacjom i dużym przedsiębiorstwom współpracować z innowacyjnymi startupami technologicznymi. Jako operator akceleratora MIT Enterprise Forum Poland, posiadającego licencję Massachusetts Institute of Technology (MIT), oraz partner międzynarodowego programu akceleracyjnego MassChallenge, Fundacja jest jedną z unikalnych na polskim rynku firm oferujących skuteczne i pełne przygotowanie korporacji do modelu innowacyjnego opartego na współpracy ze startupami.
Więcej na stronie.

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) Powstało jesienią 1992 roku z inicjatywy przedstawicieli ośrodków przedsiębiorczości, naukowców i administracji publicznej. Stowarzyszenie zrzesza osoby fizyczne i prawne będące ośrodkami innowacji i przedsiębiorczości, wyższymi uczelniami oraz przedsiębiorstwami działającymi na rzecz rozwoju ekosystemu innowacji. Znaczącą grupę zwyczajnych członków stowarzyszenia stanowią naukowcy działający zarówno na uczelniach jak i w ośrodkach innowacji. Misją Stowarzyszenia jest wspomaganie powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw i regionów poprzez merytoryczne oraz organizacyjne wsparcie ośrodków innowacji i przedsiębiorczości w Polsce.
Więcej na stronie.

Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny i Venture Building dla początkujących polskich przedsiębiorców i wizjonerów technologicznych. Program składa się z 11 tygodni, w tym 3 tygodni intensywnych warsztatów z polskimi i zagranicznymi ekspertami.
Więcej na stronie.

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy buduje systemy informatyczne i oprogramowania dla sektora nauki i szkolnictwa wyższego, za pośrednictwem których udostępnia aktualne i kompleksowe informacje oraz dane nt. tego sektora. Ośrodek prowadzi badania w siedmiu laboratoriach badawczych skupiających specjalistów z wielu dziedzin – poza ekspertami od technologii informatycznych w naszym zespole pracują ekonomiści, socjologowie, prawnicy, statystycy, psychologowie. Główne obszary badań prowadzonych w instytucie to: algorytmy uczenia maszynowego, algorytmy przetwarzania języka naturalnego, analiza sentymentu, sieci neuronowe, odkrywanie wiedzy z danych tekstowych, interakcja człowiek – komputer (HCI), systemy komputerowego wspomagania decyzji, sztuczna inteligencja.
Więcej na stronie.

Fundacja Science PRO pobudza rozwój społeczno-gospodarczy kraju poprzez wspieranie naukowców w zakresie współpracy z beneficjentami prac naukowych, w tym z biznesem, budowanie wizerunku i widoczności w przestrzeni publicznej oraz świadome planowanie ścieżki kariery.

Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji to międzysektorowa sieć wzmacniająca połączenia w ramach ekosystemu innowacji poprzez promowanie standardów dobrych praktyk oraz mądrej legislacji. Kreują optymalne warunki dla rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce. Definiują i implementują konkretne pro-innowacyjne rozwiązania i ułatwienia rozwoju sektora R&D, a także zwiększają poziom innowacyjności polskiej gospodarki. 
Więcej na stronie.

Stowarzyszenie ML in PL powstało na bazie doświadczeń związanych z organizacją konferencji ML (ang. Machine Learning) in PL (dawniej PL in ML). Jest to organizacja non-profit, której celem jest wspieranie społeczności uczenia maszynowego w Polsce oraz promowanie głębokiego zrozumienia metod uczenia maszynowego. Mimo że ML in PL ma swoją siedzibę w Polsce, stara się stwarzać możliwości współpracy międzynarodowej.
Więcej na stronie.

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest pierwszą ogólnopolską, niezależną organizacją zajmującą się wielopłaszczyznowym wsparciem doktorantów i doktorów w ich rozwoju zawodowym. Projekt PolDoc pozostaje apolityczny i niezwiązany instytucjonalnie z żadną uczelnią wyższą, podmiotem prywatnym czy publicznym w Polsce lub za granicą. Działalność Stowarzyszenia PolDoc podporządkowana jest dbałości o prestiż dyplomu doktora oraz wspieraniu rozwoju karier doktorskich w sektorach zarówno publicznym jak i prywatnym, bez faworyzowania żadnej specjalizacji naukowej.
Więcej na stronie.

Fundacja Marsz dla Nauki to ogólnoświatowa, pronaukowa i prospołeczna inicjatywa, która powstała w 2017 roku i odbyła się w Dzień Ziemi. Wydarzenie jest bezpartyjne, organizowane przez naukowców, lekarzy, studentów i pronaukowych działaczy. Celem fundacji jest zwiększenie świadomość o wartości nauki, jako uniwersalnym narzędziu, które w oceanie sprzecznych informacji ukazuje prawdę, wspomaga społeczeństwo i politykę w podejmowaniu decyzji, a tym samym zapewnia podstawy wolności, sprawiedliwości i człowieczeństwa.
Więcej na stronie.

Fundacja Polonium jest niezależną organizacją pozarządową typu non-profit. Łączy polskich naukowców wszystkich dyscyplin, pracujących w środowiskach akademickich i przemysłowych, na całym świecie. Tworzymy społeczność, która sprzyja współpracy, wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą oraz uwalnia potencjał polskiej diaspory naukowej. Organizuje wydarzenia, podczas których bada społeczność i przedstawia rekomendacje dotyczące polityki.
Więcej na stronie.

Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. Wizją wydawnictwa jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwuje zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystuje w swoich przedsięwzięciach. Wydawnictwo stale rozwija nowe obszary działalności, tworzy różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki swoim produktom oraz usługom – wspiera odbiorców w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu umiejętności.  Obok działalności wydawniczej i dystrybucyjnej PWN zapewnia wszechstronną ofertę edukacji online.

Akademia Młodych Uczonych PAN została powołana do życia w 2010 r. Jej członkowie wybierani są przez Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk spośród badaczy, którzy w chwili wyboru nie przekraczają 38 roku życia i legitymują się co najmniej stopniem naukowym doktora. Akademia Młodych Uczonych aktywizuje środowisko młodych uczonych: organizuje i współorganizuje konferencje naukowe, obejmuje również patronaty nad wydarzeniami naukowymi, popularyzuje naukę. Do zadań Akademii Młodych Uczonych należy również monitorowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, a także opracowywanie rekomendacji i propozycji zmian w zasadach organizacji nauki w Polsce.

Last modified: 2022-06-20