fbpx
logo-fall

Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii i inwencji specjalistów z 75 krajów. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina. 

Ruszył nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców i autorów pomysłów, które są szansą na pokonanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty. Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie: https://youtu.be/Yt0zenn0uRw.

– Falling Walls to obecnie jedna z największych sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo specjalistów z sektora akademickiego, pozarządowego i biznesu z całego świata. To możliwość poznania międzynarodowych autorytetów zarówno ze środowiska naukowego, jak i firm technologicznych. Są tam przedstawiciele z Harvardu, Stanforda, Cambridge czy Oxford – tłumaczy Natalia Osica, inicjatorka tegorocznej warszawskiej edycji Falling Walls Lab i założycielka firmy pro science, której celem jest zburzenie murów między biznesem i społeczeństwem a sektorem akademickim.  

– Od 10 lat marzę o tym, aby ściągnąć namiastkę tego niezwykłego wydarzenia do Polski. I bardzo się cieszę, że w tym roku wspólnie z moim zespołem robimy to! Falling Walls jest znane w Europie, ale w Polsce mało kto słyszał o tej platformie wymiany myśli i kontaktów. W rezultacie udział naszego środowiska akademickiego i B+R jest w niej niewielki. Wierzę, że dzięki Falling Walls Lab Warsaw zmienimy ten stan rzeczy – dodaje Osica. Warto dodać, że choć marka Falling Walls nie jest jeszcze w Polsce rozpoznawalna, konkurs przyciągnął już niemal 20 partnerów merytorycznych.

Nie musisz być naukowcem czy studentem, aby się zgłosić

Liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty – przed międzynarodowym jury w języku angielskim. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

 • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
 • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
 • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
 • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Zgłoś się do 30 czerwca, weźmiesz udział w szkoleniu z autoprezentacji

Jeśli zarejestrujesz się w terminie do 30 czerwca 2022 r. otrzymasz książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. Szkolenie organizuje pro science – firma, która specjalizuje się w budowaniu widoczności naukowców i innowatorów. To będzie dla Ciebie również możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji dotyczącej budowania profesjonalnego wizerunku. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat. 

Zgłoszenie możesz przesłać również w trybie późniejszym – do 15 sierpnia 2022 r. Jednak książka i udział w szkoleniu są zarezerwowane dla tych, którzy zrobią to do 30 czerwca.

Finał 15 września na Politechnice Warszawskiej

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut. Wystarczy kliknąć tu: https://falling-walls.com/lab/apply/warsaw/. Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Falling Walls Lab Warsaw odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

Zwycięzca lub zwyciężczyni dołączy do międzynarodowej sieci i w listopadzie wystąpi w Berlinie

Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Falling Walls Lab w Warszawie

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Na świecie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

Zapisy: https://falling-walls.com/lab/apply/warsaw/

Więcej informacji: www.fallingwallslab.pl, https://www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw

Patronat honorowy:

 • Urząd Patentowy RP
 • Ambasada Niemiec w Polsce

Partnerzy merytoryczni:

 • Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji oraz Politechnika Warszawska.
 • Stowarzyszenie Top 500 Innovators
 • Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT
 • Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej
 • Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
 • Komisja Fulbrighta
 • Polska Sieć Kobiet Nauki
 • Stowarzyszenie ML in PL
 • Szkoła Pionierów PFR
 • Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
 • Fundacja Science PRO
 • Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów „PolDoc”
 • Fundacja Marsz dla Nauki
 • Fundacja Polonium
 • Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
 • Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk
 • PWN
Last modified: 2022-06-15